Felületek vizsgálata mesterséges intelligenciával
A 680 alkalmazottat foglalkoztató Burger Küchenmöbel GmbH a legnagyobb részt képviseli a kelet-vesztfáliai Baumann Group értékesítési forgalmából. Martin Schockwitz műszaki vezető szerint két fontos szempontot kell kiemelni a gyártásában: nagy variációs lehetőség és gyors áteresztőképesség. A gyors azt jelenti konkrétan, hogy azok a megbízások, amelyeket hétfőn gyártásba adnak, pénteken csomagolhatók és rakodhatók. Az üzem három műszakban, heti öt napban dolgozik. A minőségellenőrzésben tavaly óta a mesterséges intelligenciát is alkalmazzák a Hecht AG által szállított szkenner által.
A Baumann Csoport a Burger konyhákat fogyasztói csatornaként pozícionálta a konyhakereskedők felé. A gyártást ennek megfelelően rugalmasan tervezték. 2015-ben a Homag vállalattal együttműködve a németországi Burgban található székhelyen elindították az 1-darabos szériagyártást, de ezzel párhuzamosan még mindig működik a nagyszériás sorozatgyártás is. A technológia egy automata lapraktárral kezdődik, amely két táblafelosztó fűrészt szolgál ki és a raktározási és komissiózási feladatokat is ellátja. A maradékanyag kezelést egy robot támogatja, amely biztosítja, hogy a maradék darabok később egyszerűen felhasználhatók legyenek.
A vágást egy puffertároló követi, ahonnan az alkatrészek a két élzárógéphez kerülnek. A burgi gyártás a biztoság elvére épít, ezért mindkét gépnek egyforma kialakítása van, így ha egy rendszer meghibásodik nem áll meg a gyártás. Martin Schockwitz meg van győződve arról, hogy az elkövetkező években nagyobb technológiai ugrások lesznek a cégnél, mint az elmúlt 30 év alatt. A fejlesztések folyamatosak és a robottechnikát is egyre több területen alkalmazzák, például az összeszerelésben és a csomagolásban.
A Hecht mesterséges intelligenciát használó szkennere a fadekor felületek hibáit is felismeri
Legutóbbi jelentős beruházásuk a minőségellenőrzésben alkalmazható Hecht szkenner üzembe állítása volt. A KI-modell a mesterséges intelligenciát használja a felületek értékelésére, amely lehetővé teszi a hibák megtalálását a fadekor felületeken. A SPION nevű kutatási projekt részeként a Hecht a paderborni Fraunhofer Intézettel közösen a cégnél egy KI gyakorlati projektet hajt végre. („Egyedi felületek és natúrfa termékek vizsgálata öntanuló rendszerrel.”)
Schockwitz számára az ilyen alkalmazások jelentik a jövőt. Amikor valaki azt mondja, hogy minden alkatrészt továbbra is egyenként megfognak és ellenőriznek az nagyon szépen hangzik. Azonban nem könnyű erre személyzetet találni és az emberi szem nem képes minden hibát észlelni. A Hecht gépei megbízhatóan átveszik ezeket a feladatokat.