Ligna 2019: egy komplett pavilon Homag gépekkel
Közeleg a hannoveri Ligna kiállítás, amely a Homag szempontjából is kiemelt jelentoséggel bír. Szinte már megszokhattuk, hogy a legnagyobb standterületen mutatja be aktuális fejlesztéseit, ami idén sem lesz másképp – a Homag a 14-es pavilont teljes egészében megtölti. Több, mint 5000m2-en mutatja be legújabb gépeit, technológiáit és szoftver innovációit, mindezt éloben, muködés közben.
A kisebb vállalkozások és a nagyipari ügyfelek egyaránt megtalálják a számukra megfelelo technológiát, legyen szó megmunkáló cellákról, technológiai sorokról vagy szoftverekrol, amelyek mindegyike megfelel a mai piaci követelményeknek és a jövo trendjeinek egyaránt.
A faépítészeti alkatrészeket gyártó cégek ebben az évben kiemelt figyelmet kapnak, a tömörfa megmunkálás minden tekintetben nagy szerepet kap, amelyet az eloregyártott készházak automatizálási megoldásaival kapcsolatos témák egészítenek ki. Emellett a 13-as csarnokban egy külön standon a WEINMANN mutatja be a legújabb faépítészeti technológiáit. A Homag részérol minden egyes téma szakemberei (üzem, technika, szerviz) rendelkezésre állnak a, hogy az érdeklodok kérdésére válaszoljanak. A Homag stand magja, az Innovációs Központ, ezúttal egy idoutazásra invitál minket, ahol ízelítot kaphatunk „jövo bútorainak“ gyártásához alkalmas technológiákból. érdemes megnézni!
A 14-es pavilon témái
- Integrált cellakoncepció, több teljesítményosztályban különbözo célcsoportok számára
- Kisüzemek: lépésrol lépésre a digitális világba
- Szoftverek és digitális megoldások éloben
- új szolgáltatások, amelyek a kereskedelem és az ipar különbözo követelményeihez igazodnak
- 1 darabos szériagyártás a nagyteljesítményu ipari gyártáshoz
- Felületkezelési technológiák új megoldásokkal csiszoláshoz, festéshez és kasírozáshoz
- épületelemek automatizált gyártása a gerendaváz gyártástól az alkatrészgyártáson át a teljesen automatikus feldolgozási és tárolási megoldásokig
- önálló gépek (élzárók, CNC megmunkáló központok, csiszolástechnika, táblafelosztás stb.)
- Innovációs Központ: idoutazás a famegmunkálásban, bepillantás a bútorok jövojébe („intelligens bútorok”)
A 13-as pavilonban
A WEINMANN bemutatja az aktuális technológiákat a laza szerkezetu szigeteloanyagokkal ellátott falpanelek automatizált gyártásához.
Megoldások a kisebb üzemek számára:
különálló részekkel az összkoncepcióhoz
Fontos kérdések, amelyeket a Homag a 14-es pavilonban speciálisan a kisebb üzemek számára válaszol meg: Milyen konkrét lehetoségeket kínál a digitalizálás a kis- és középüzemek számára? Milyen egyszeru asszisztens funkciók segíthetnek a faiparosok a napi munkájában?
A válaszlehetoségek szélesköruek. Mindenekelott egy dolog fontos: a felhasználónak nem kell egy teljes rendszerbe fektetnie, hanem olyan gépeket, hardvereket, alkalmazásokat és appokat integrálnak egységbe amelyek egymással kommunikálnak. Ez a megközelítés a digitális megoldásokat is egyre érdekesebbé teszi a kisebb felhasználók számára.
Mi az ami ma már valóság?
Már szinte természetes a termelési adatok átvitele gépekre, pl. a optimalizált vágási tervek átvitele táblafelosztó furészekre. De mi van akkor, ha az adatokat egy kattintásra egy digitális felvevomappában találjuk? Hirtelen az önálló gépek vagy a kézi munkaállomások a muhelyben is támogathatók az intelligens eszközökkel (okostelefonok, táblagépek). A beépítés helyszínén is egyetlen kattintással meg lehet tekinteni a rajzokat és alkatrészlistákat.
Emellett az asszisztens rendszerek is segítséget nyújtanak, ami jelentosen leegyszerusíti a munkát. Például ilyen HOMAG által kifejlesztette kezelo asszisztens rendszer, az intelliGuide, amely megmutatja a gépkezelonek, hogy milyen lépés következik és mit kell tennie.
A következo lépésben a szoftverbázisú asszisztensek bekerülnek a manuális munkahelyekre. Az ilyen jellegu digitális fejlesztések valós lehetoséget kínálnak a vállalkozásoknak arra, hogy kezeljék a szakképzettség hiányát, amellyel az iparág általában szembesül.

A digitális koncepciók életre kelnek
Minden összeállítás különbözo hangsúlyokat kínál – így minden felhasználó a neki megfelelo komponenseket ill. az ehhez tartozó digitális termékeket tudja választani.
Autonóm gyártás, és 1-darabos széria, nagy sebességgel
A lapszabászattal foglalkozó üzemek számára egy hálózatba kapcsolt gyártóegységet mutatnak be, amely teljesen automata gyártást biztosít. Többek között itt is alkalmazzák a Holz Handwerk kiállításon eloször bemutatott automata mozgású szállítóeszközöket, a Transbotokat. A hangsúly az ember és a gép közötti interakción van. Az eredmény egy teljesen önálló gyártási folyamat, a vágástól a kész alkatrészek csomagolásig – melynek végén a termék készen a szállításra
új funkciók minden területen: Kompetencia a felületkezelésben
Innovation Center: Idoutazás bútorgyártásban
A "proto_lab" projekt (a holnap termelési laboratóriuma) ebben jelentos szerepet játszik. A kutatási projekt csapat több szereplot egyesít: a TH Rosenheim Egyetem négy karát, a HOMAG csoport szakértoit és más bútoripari partnereket, valamint a Seeoner Kreis-et. Az elmúlt hónapokban kísérleteztek, elemeztek és elorejeleztek – és életképes megoldásokat megtartották.
Az Innovációs Center a legutóbbi Ligna kiállítás kiemelkedo pontja volt. Ezúttal a látogatók egy idoutazáson vehetnek rész, a múltból az "a jövo intelligens bútoraihoz"
Kérjen bovebb információt és vegyen részt a Lignomat Kft. -vel az idei LIGNA-n:
Schmidt Katalin
ügyvezeto – Lignomat Kft.
+36309377600